تازه ترين عناوين

40 دزصد از شکستگی‌های لگن به دلیل پوکی استخوان اتفاق می‌افتدسالم‌خبر: رئیس اداره کنترل بیماری‌های عضلانی و اسکلتی وزارت بهداشت خبر داد: افراد مبتلا به پوکی استخوان باید از رژیم غذایی سرشار از کلسیم و پروتئین استفاده کنند.

فاطمه حاجی ولی زاده، رئیس اداره کنترل بیماری‌های عضلانی و اسکلتی وزارت بهداشت گفت: آمار‌ها نشان می‌دهند که معالجه پوکی استخوان سبب می شود تا ۴۰ درصد خطر شکستگی لگن، بین ۳۰ تا ۷۰ درصد خطر شکستگی مهره‌ها و همچنین ۳۰ تا ۴۰ درصد خطر شکستگی غیر مهره‌ای کاهش پیدا کند.

به گفته وی متخصصان ممکن است مکمل‌های کلسیم یا ویتامین دی (D) برای بیماران تجویز کنند و ورزش‌های خاصی برای تقویت عضلات برای حفظ استخوان‌های بیماران توصیه کنند؛ البته لازم است  بیماران مراحل درمان خود را نیمه تمام رها نکنند.

رئیس اداره کنترل بیماری‌های عضلانی و اسکلتی وزارت بهداشت بیان کرد: افراد علاوه بر مصرف دارو برای درمان پوکی استخوان باید از رژیم غذایی سرشار از کلسیم و پروتئین استفاده کنند. بیماران باید در کنار درمان، فعالیت بدنی مانند پیاده روی را فراموش نکنند. افراد باید در محیط خارج از منزل قرار بگیرند تا در معرض نور آفتاب قرار داشته باشند. از طرف دیگر بیماران مبتلا به پوکی استخوان باید از استعمال دخانیات پرهیز کنند.

حاجی ولی زاده افزود: اگر افراد احساس خطر در زمینه پوکی استخوان کردند، اسکن تراکم استخوان بگیرند. در صورت ابتلا به بیماری پوکی استخوان هیچ نگرانی نداشته باشند؛ چرا که می توان پیشروی بیماری را کنترل کرد.

او گفت: بیمارانی که در معرض خطر بالای شکستگی‌های ناشی از پوکی استخوان هستند با درمان دارویی مناسب توانسته‌اند این خطر را کاهش بدهند. بسته به شرایط هر فرد و میزان بیماری افراد، گزینه‌های درمانی مختلفی وجود دارند.


Source link

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا