تازه ترين عناوين

۱۵ درصد زوجین نابارور هستندسالم خبر: رئیس جامعه اورولوژی ایران، گفت:۵۰ درصد عامل ناباروری زوجین، مردان هستند و سر دسته بیماری های ناباروری در مردان، واریکوسل است‌.

عباس بصیری رئیس جامعه اورولوژی ایران، در نشست خبری بیست و ششمین کنگره جامعه اورولوژی ایران و چهاردهمین کنگره پرستاری اورولوژی، گفت: در اصطلاح پزشکی دو مفهوم اطلاعات و مهارت را باید از یکدیگر جدا کرد.

وی افزود: یکی از فعالیت‌های ما در کنگره امسال، روز مهارت آموزی است. زیرا، علم بدون عمل برای پزشک فایده ندارد.

بصیری تاکید کرد: اخلاق پزشکی و پزشکی قانونی، از دیگر مباحث کنگره امسال خواهد بود.

وی افزود: در دنیایی قرار داریم که بحث‌های پزشکی، کاملاً تخصصی و فوق تخصصی شده است. بر همین سیاست، جامعه اورولوژی ایران به چند شاخه علمی تقسیم بندی شده است.

بصیری اظهار کرد: سطح متوسط ارائه خدمات در ایران قابل قبول است و مراجعانی از کشور‌های همسایه و اروپا داریم.

وی افزود: متأسفانه جنبه‌های تشویقی برای جامعه پزشکی کشور خیلی ضعیف است.

بصیری ادامه داد: با این تعرفه‌ها، همکاران کمتری به دنبال انجام اعمال جراحی پرخطر هستند.

وی با عنوان این مطلب که ۱۵ درصد از ازدواج‌ها در کشور با ناباروری زوجین همراه است، افزود: ۵۰ درصد عامل ناباروری زوجین، مردان هستند و سر دسته بیماری‌های ناباروری در مردان، واریکوسل است.

بصیری اظهار کرد: ۶.۶ درصد جمعیت کشور دچار سنگ‌های دستگاه ادراری هستند و از این تعداد، ۲.۴ درصد به طور مکرر سنگ ساز هستند.

در ادامه، حمید ارشدی رئیس کنگره گفت: جامعه اورولوژی ایران به ۷ شاخه علمی تقسیم شده است که در کار‌های فوق تخصصی رشته اورولوژی کار می‌کنند.

عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران افزود: سعی کرده‌ایم سطح علمی کنگره را با حضور همکاران ۷ شاخه علمی جامعه اورولوژی بالا ببریم.

ارشدی در ارتباط با بیماری‌های شایع اورولوژی گفت: سنگ کلیه را می‌توان شایع‌ترین بیماری رشته اورولوژی در کشور است و یکی از مناطق اندمیک سنگ کلیه در دنیا هستیم.

وی افزود: سرطان پروستات خوش خیم و بدخیم یکی دیگر از بیماری‌های مهم اورولوژی در کشور است.

ارشدی ادامه داد: ایران یکی از کشور‌های مهم در منطقه برای پذیرش بیماران خارجی است.

حمیدرضا غلامرضایی دبیر علمی کنگره نیز گفت: در کنگره پیش رو، بالغ بر هزار نفر از همکاران به همراه پرستاران حضور دارند و اهداف کنگره، تشخیص و درمان سرطان‌های مثانه، پروستات، سرطان‌های زنان و…، است.

وی افزود: حدود ۱۵۰ سخنران ایرانی و ۱۷ سخنران خارجی خواهیم داشت و اطلاعات روز اورولوژی در کنگره به روزرسانی خواهد شد.

دبیر علمی کنگره ادامه داد: حدود ۱۷۰ مقاله به کنگره ارسال شده و ۲۱ نشست تخصصی و سه مناظره خواهیم داشت.

بیست و ششمین کنگره جامعه اورولوژی ایران و چهاردهمین کنگره پرستاری اورولوژی، در روز‌های ۱۹ تا ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۲ در محل دانشگاه شهید بهشتی برگزار می‌شود.


Source link

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا