تازه ترين عناوين

 هدفتان برای برگزاری مانورهای بی‌حاصل داروخانه‌ها چیست؟ سالم‌خبر: محمدباقر ضیاء، رییس انجمن داروسازان ایران در نامه‌ای به حیدر محمدی، رییس سازمان غذا و دارو با انتقاد از کارزار مانور برخورد با متخلفین در سطح داروخانه‌های کشور، آورده است: با دستور جنابعالی خطاب به معاونین غذا و داروی سراسر کشور در رابطه با مانور برخورد با متخلفین در سطح داروخانه‌های کشور، با تاکید بر لزوم انجام بازرسی‌های ‌دوره‌ای و پی‌گیری هرگونه تخلف احتمالی، این سوال مطرح ‌است که چه پیش‌فرض‌هایی انگیزه برگزاری این مانور را ایجاد کرده است؟ 

 ستانده‌های آماری بازرسی‌های سرزده‌ای که به‌طور مستمر توسط شبکه‌های بهداشت، معاونت‌های غذا و دارو، سازمان‌های بیمه از داروخانه‌ها انجام می‌شود تاکنون چه اطلاعاتی را در اختیار شما قرار داده است و  بعد از برگزاری مانور، انتظار تحلیل روی چه داده‌های جدیدی را دارید؟

 آیا مشکلات داروخانه‌ها برای تامین دارو و ارائه خدمات دارویی دیده شده است؟ آیا در چک‌لیست بازرسی از داروخانه‌ها در مورد داروهای کمیابی که ماه‌ها قادر به تامین آن نیستند، پرسش می‌شود؟

 آیا نام شرکت‌هایی که داروهای کمیاب را فقط به صورت سبدفروشی در اختیار داروخانه‌ها قرار می‌دهند سوال می‌شود؟ آیا سوال می‌شود که چقدر با قطعی سامانه نسخه الکترونیک و سامانه تی‌تک مواجه هستند؟ آیا آخرین دریافت مطالبات داروخانه از سازمان‌های بیمه (سرمایه‌ای که برای تامین مجدد دارو نیاز دارند)، پرسیده می‌شود؟

 آیا میزان رضایت داروسازان از اجرای طرح دارویار را می‌سنجید؟
چه تخلفات غیرقابل کشفی در داروخانه‌ها وجود دارد که در این بازه زمانی ۱۷ روزه دنبال پیدا کردن آن هستید؟

 بدون شک اعلام برگزاری یک مانور با عنوان تشدید نظارت و بازرسی‌ها و برخورد با متخلفین در داروخانه‌ها، فقط این برداشت را در ذهن هر خواننده‌ای ایجاد می‌کند که عامل اصلی کمبودها و کاستی‌هایی که در نظام دارویی ما وجود دارد، تخلفاتی است که در داروخانه‌ها انجام می‌شود!

 از جنابعالی تقاضا داریم به‌جای صرف بودجه کشور برای برگزاری مانورهای بی‌حاصل، از این فرصت برای پاسخ به سؤال‌های بالا استفاده کنید که احتمالا نتایج آن برای نظام دارویی ما مفیدتر خواهد بود.


Source link

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا