تازه ترين عناوين

قیمت قرص لوودوپا برای یک بیمار پارکینسون در ماه؛ بسته‌ای 800 هزار تومان!سالم‌خبر: متخصص مغز و اعصاب و فلوشیپ اختلالات حرکتی بیمارستان شهدای تجریش گفت: سهمیه قرص لوودوپا در ماه یک بسته ۱۰۰ تایی است که هر بسته آن خارج از پوشش بیمه‌ای بین ۷۰۰ تا ۸۰۰ هزار تومان هزینه برای بیمار دارد، فرای مشکلات دستیابی اکثر بیماران به این دارو، بیماران پارکینسون در شهرستان‌های کوچک با مشکلات زیادی مواجه هستند.

مهری سالاری در ادامه با اشاره به افزایش شیوع موارد ابتلا به پارکینسون در کشور، اظهار داشت: این بیماری افراد بالای ۵۵ سال را درگیر می‌کند و در مردان شایع تر است، اما هنوز علت بروز آن مشخص نیست و لرزش دست‌ها، کندی حرکت و اختلال در راه رفتن از علایم این بیماری بشمار می رود.

وی ادامه داد: این بیماری خاموش بوده و مبتلایان متوجه بیماری خود نمی شوند، بهتر است با کوچکترین علایم مشکوک از جمله لرزش دست یا کندی حرکت سریع به متخصص مغز و اعصاب مراجعه شود و علل بیماری مشخص شود.

سالاری با بیان اینکه پارکینسون درمان قطعی ندارد، تصریح کرد: با مصرف دارو و انجام جراحی می تواند روند پیشرفت بیماری را کنترل کرد و عمل جراحی در مواقعی انجام می‌شود که بیمار کم کم دچار عوارض شده و دیگر درمان دارویی جوابگو نیست.

به گفته این پزشک، هزینه جراحی پارکینسون در کشور هزار دلار است و بیمه ها این هزینه را پوشش می دهند. اما در مورد داروها بیمه ها پوشش کاملی ندارند در حالیکه بعضی از بیماران به تعداد بیشتری قرص نیاز دارند که مجبورند آنها را آزاد تهیه کنند./ایرنا
 


Source link

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا