تازه ترين عناوين

رعایت پروتکل های بهداشتی در کشور به زیر ۲۹ درصد رسیدسالم خبر: بنابر اعلام وزارت بهداشت، میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در کشور بالغ بر ۲۸.۸ درصد بوده است.

به گزارش سالم خبر، بر اساس اعلام معاونت بهداشت وزارت بهداشت، میانگین میزان رعایت بهداشت فردی در اماکن عمومی استان‌های کشور در بازه زمانی ۳۰ فروردین تا ۶ اردیبهشت ۱۴۰۲، بالغ بر ۴۲.۵۴ درصد بوده است. در این شاخص بیشترین میزان رعایت در استان اصفهان با ۸۶.۸۶ درصد و کمترین میزان رعایت هم در استان یزد با ۱۷.۵۹ درصد بوده است.

همچنین میانگین رعایت بهداشت فردی در اماکن عمومی کشور از ۲۳ فروردین تا ۶ اردیبهشت ۱۴۰۲، بالغ بر ۴۲.۵۴ درصد بوده است که سالن‌های سینما و تئاتر با ۹۰.۹۱ درصد بیشترین میزان رعایت و کارگاه‌ها و صنایع کوچک با ۴۱.۲۶ درصد کمترین میزان رعایت را در این شاخص داشته‌اند.

میانگین استفاده از ماسک در شاغلان و خدمت‌گیرندگان به تفکیک اماکن عمومی استان‌های کشور از ۳۰ فروردین تا ۶ اردیبهشت ۱۴۰۲، ۱۴.۴۵ درصد بوده است که بیشترین میزان رعایت در استان کهگیلویه و بویراحمد و هرمزگان با ۳۲.۲۵ درصد و کمترین میزان رعایت مربوط به همدان با ۴.۴۹ درصد رعایت بوده است.

همچنین میانگین استفاده از ماسک در شاغلین و خدمت گیرندگان به تفکیک اماکن عمومی کشور از ۲۳ فروردین تا ۶ اردیبهشت ۱۴۰۲، ۱۴.۴۵ درصد بوده است که بیشترین میزان استفاده از ماسک در اماکن عمومی مربوط به فرودگاه‌ها با ۶۱.۲۹ درصد و کمترین میزان استفاده از ماسک مربوط به مراکز تفریحی با ۷.۶۷ درصد است.

میانگین درصد رعایت پروتکل فاصله‌گذاری در اماکن عمومی استان‌های کشور از ۳۰ فروردین تا ۶ اردیبهشت ۱۴۰۲، ۲۶.۳۹ درصد بوده است که بیشترین میزان رعایت مربوط به استان اصفهان و کهگیلویه و بویراحمد با ۴۳.۶۶ درصد و کمترین میزان رعایت مربوط به یزد با ۱۲.۶۳ درصد بوده است.

همچنین میانگین درصد رعایت پروتکل فاصله‌گذاری در اماکن عمومی کشور از ۲۳ فروردین تا ۶ اردیبهشت ۱۴۰۲، ۲۶.۳۹ درصد بوده که ادارات و سازمان‌ها با ۵۶.۷۵ درصد بیشترین درصد رعایت و پایانه‌های مسافربری برون‌شهری با ۲۰.۰۰ درصد کمترین میزان رعایت را داشته‌اند.

میانگین رعایت تهویه مناسب در اماکن عمومی استان‌های کشور از ۳۰ فروردین تا ۶ اردیبهشت ۱۴۰۲، ۴۱.۶۵ درصد بوده است. در عین حال بیشترین میزان رعایت مربوط به استان لرستان با ۷۶.۵۵ درصد و کمترین میزان رعایت مربوط به یزد با ۱۷.۲۱ درصد بوده است.

همچنین میانگین رعایت تهویه مناسب در اماکن عمومی کشور از ۲۳ فروردین تا ۶ اردیبهشت ۱۴۰۲، ۴۱.۶۵ درصد بوده است. استادیوم‌ها با ۱۰۰ درصد رعایت تهویه مناسب، در بالاترین حد رعایت بوده‌اند و مراکز رستوران‌ها با ۴۲.۸۸ درصد در پایین‌ترین حد رعایت این پروتکل قرار دارند.


Source link

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا