تازه ترين عناوين

اگر نیاز باشد موضوع دارو را در جلسه سران قوا پیگیری می‌کنم!سالم‌خبر: رئیس مجلس گفت: اگر نیاز باشد، موضوع دارو را در جلسۀ سران قوا پیگیری می‌کنم.

محمدباقر قالیباف، در جلسه بررسی مشکلات حوزۀ دارو و تجهیزات مصرفی پزشکی گفت: از نیمه‌های فروردین منتظر بودم تا دستگاه‌های مسئول، مشکلات حوزۀ دارو و تجهیزات مصرفی پزشکی را برطرف کنند و راهکاری برای آن بیندیشد، اما روند کار نشان داد که همچنان این موضوع در تلاطم بوده و روزبه‌روز مشکلات آن افزایش می‌یابد، لذا از آنجایی‌که موضوع درمان با جان مردم سروکار دارد، نیاز بود که هرچه زودتر مشکلات آن را بررسی و راهکارهای حل آن را پیشنهاد کنیم.

وی افزود: دولت و مجلس در موضوعات دارو، آمبولانس و تجهیزات مصرفی پزشکی اتفاق‌نظر دارند و بر همین اساس مصوبۀ سال گذشتۀ شورای هماهنگی اقتصاد نیز تبدیل عوارض ۴ درصد گمرک به یک درصد برای این کالاها بود که تا اردیبهشت امسال اعتبار داشته و قابل تمدید هم هست.

رئیس مجلس تاکید کرد:  تجهیزات مصرفی باید فهرست شده و به گمرک داده شود. لازم است فهرست مشخص و قطعی تجهیزات مصرفی در اختیار گمرک قرار گیرد و ما نیز برای حل بحث مجوز آن با رئیس‌جمهور و معاون اول صحبت می‌کنیم تا کار در قالب استفساریه یا اصلاح قانون انجام شود. اگر از این روش‌ها کار انجام نشد، در جلسۀ سران قوا آن را پیگیری خواهم کرد./ایسنا


Source link

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا