تازه ترين عناوين

امسال تغییری در وضعیت ارزی داروها نخواهیم داشت

[ad_1]


سالم خبر: وزیر بهداشت با بیان اینکه به هیچ وجه تغییری در وضعیت ارزی داروها در سال جاری نخواهیم داشت، گفت: برای داروها به ویژه تجهیزات و لوازم مصرف پزشکی از ارز ترجیحی سال گذشته استفاده می‌شود.

به گزارش سالم خبر، بهرام عین اللهی وزیر بهداشت درباره حضورش در نشست کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، گفت: این نشست خوبی بود و سندیکاهای دارویی و تولیدکنندگان و توزیع کنندگان حضور داشتند البته پیش از این نشست هم در سازمان برنامه و بودجه به توافقات خوبی رسیدیم که امیدواریم بر اساس این توافقات بسیاری از مشکلات حوزه دارویی را حل کنیم.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افزود: مهمترین مساله در توافقات این است که به هیچ وجه تغییری در وضعیت ارزی داروها در سال جاری نخواهیم داشت و برای داروها به ویژه تجهیزات و لوازم مصرف پزشکی از ارز ترجیحی سال گذشته استفاده می‌شود و بر این اساس نگرانی تولیدکنندگان و توزیع کنندگان رفع خواهد شد.

عین اللهی ادامه داد: نه تنها به تأمین دارو به موقع توجه خواهیم کرد بلکه ذخایر دارویی را نیز در دستور کار قرار خواهیم داد به گونه‌ای که در حال حاضر میزان ذخایر دارویی را به ۷۰ درصد رساندیم و امیدوار هستیم تا پایان سال آن را به ۱۰۰ درصد افزایش دهیم و طبیعی است که وقتی ذخایر دارویی مان وضعیت خوبی داشته باشد هر گونه کمبود دارویی را از این طریق رفع کنیم.

وی یادآور شد: قرار شد سازمان برنامه و بودجه مطالبات داروخانه‌ها و دانشگاه‌ها را به موقع پرداخت کند تا بتوانند داروی مورد نیاز بیماران را تأمین کنند.

وزیر بهداشت افزود: داروهای خاص بسیار گران قیمت هستند و برای بیماران خاص استفاده می‌شوند و مصرف عام ندارند و در همه داروخانه‌ها هم توزیع نمی‌شوند بلکه در داروخانه‌ها دولتی و دانشگاهی توزیع می‌شوند و به افراد مشخص شده ارائه خواهند شد البته صندوق بیماران خاص سال گذشته افتتاح شد و امسال نیز فعالیت بیشتری را در ارتباط با تأمین داروهای خاص خواهد داشت.

عین اللهی یادآور شد: در کمیسیون قیمت گذاری باید منافع تولیدکننده و مردم مدنظر قرار گیرد و با توجه به اطلاعات موجود قیمت گذاری انجام می‌شود.

[ad_2]

Source link

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا