تازه ترين عناوين

ادامه بی‌توجهی دولت به دارو و تجهیزات بیمارستانی، افزایش هزینه‌های درمان را به دنبال داردسالم‌خبر: ادامه بی‌توجهی دولت به دارو و تجهیزات بیمارستانی باعث افزایش هزینه‌های درمان خواهد شد

سلمان اسحاقی، نماینده مردم قائنات در مجلس خواستار توجه جدی دولت به حوزه تأمین مواد اولیه دارو و تجهیزات بیمارستانی برای جلوگیری از تورم و افزایش قیمت در این حوزه برای مردم شد.

وی در نشست علنی امروز (دوشنبه، ۲۸ فروردین ماه) مجلس در اخطار قانون اساسی با استناد به اصل ۴۳ گفت: وقتی بودجه ۱۴۰۱ تصویب شد، مجلس نسبت به مهار تورم دغدغه داشت که اگر قرار است دولت ارز ۴۲۰۰ تومانی را مدیریت کند، قیمت‌ها نباید نسبت به شهریور سال گذشته افزایش داشته باشد و رئیس مجلس مکرر این تذکر را داد.

این نماینده مجلس تصریح کرد: همزمان، مجلس نسبت به افزایش قیمت ۲۵ قلم کالای اساسی مردم از جمله دارو و تجهیزات بیمارستانی دغدغه داشت که گفتیم تا زمانی که زیرساخت‌ها در این حوزه آماده نشده است، دولت حق ندارد نسبت به آن ورود کند اما شاهد تحمیل گرانی‌ها به مردم بودیم.

وی افزود: امروز به وزیر اقتصاد، تیم اقتصادی دولت و به ویژه آقای مخبر تأکید داریم اگر به فکر این موضوع نباشند و به حوزه تجهیزات بیمارستانی توجه نکنند، قطعاً مردم تورم بسیار بالایی را در هزینه‌های درمان خواهند داشت. همچنین اگر آقای خاندوزی امروز به کالاهای اساسی به خصوص ارز مربوط به مواد اولیه دارو بی‌توجهی کند، مردم با گرانی و کمبود دارو نیز مواجه می‌شوند.

اسحاقی در ادامه تأکید کرد: از سوی دیگر اگر به اقلام اساسی مردم در حوزه قیمت گوشت دام‌های سبک و سنگین بی‌توجهی شود، حتی ممکن است شاهد کمبود آن باشیم.

 


Source link

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا